Prishtina avancon kundër liderit në Therandë

Prishtina po avancon me rezultat 1:0 ndaj liderit Ballkanit në Therandë. 

Autor i golit Oto John në minutën e 34-të. 

Po i njëjti futbollist, në minutën e 29-të, i vetmuar me portier por goditja e tij për fat të keq të tij dhe për fat të mirë të therandasve shkoi jashtë shtyllës së majtë pingule.

Kjo është ndeshja kryesore e javës së 9-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Ngjarja paraprake

Si t’ia bëni që xhinset t’ju rrinë pas trupit, edhe pse s’janë të reja

Ngjarja e ardhëshme

OBSH: 3 milionë raste të reja me COVID-19 në një javë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian