Prioritetet e Barcelonës për afatin kalimtar të janarit: Transferimi i Depayt dhe Garcias

Barcelona tentoi që në ditën e fundit të afatit kalimtar t’i transferojë disa lojtarë.

Por, skuadra katalunase më 5 tetor nuk arriti t’i kompletoj dy transferime mjaftë kyçe për ta.

Memphis Depay i Lyonit dhe Eric Garcia i Manchester Cityt, ishin në listën e prurjeve të reja te Ronald Koemanit.

Mirëpo, trajneri holandez nuk arriti që fillimisht të largonte Ousmane Dembelen që kërkoi nga Manchester Unitedi në formë huazimi.

Sipas asaj që raporton Diario Sport, francezi e dëshironte me ngulm qëndrimin në Camp Nou, që të dëshmojë vetën e tij se ka kapacitete të luajë për klubin katalunas.

Në anën tjetër, Garcia e dëshironte transferimin te Barcelona, e që Citzens kërkonin më shumë se 20 milionë euro, me Blaugranasit që ofronin 15 milionë.

Ngjarja paraprake

Pamjet, plas sherri në shkollë, vajzat i përplasin kokën në mur njëra- tjetrës

Ngjarja e ardhëshme

Vjedhin dhe marrin drogë, azilantët që po jetojnë në xhami po u shkaktojnë telashe fshatarëve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian