“Prindi1” dhe “Prindi2”, bashkia nxjerr formularët

Formulari që qarkulloi ditën e djeshme në rrjetet sociale, në të cilin fjalët “nënë” dhe “baba” ishin zëvendësuar me termat “prindi 1” dhe “prindi 2” për regjistrimin në kopshtet dhe çerdhet e Tiranës është i pavërtetë.

Për këtë ka reaguar Bashkia e Tiranës

Sipas Bashkisë së Tiranës, në formularët zyrtarë që përdoren për regjistrimin e fëmijëve në çerdhe dhe kopshte nuk përdoren terma të tillë dhe lajmi i qarkulluar është fake news.

Formularët që përdoren nga Bashkia e Tiranës janë vetëm këto në foto dhe shoqërohen me logon zyrtare të Bashkisë së Tiranës.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Për shkak të COVID-19 Sllovenia ashpërson rregullat në shkolla

Ngjarja e ardhëshme

Pioli: Rëndësi ka rezultati dhe fitoret

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian