Princi William kërkoi që Peter Phillips të qëndronte në mes tij dhe Harry në varrimin e Princ Philip

18:06 | 19 Prill 2021

Foto: Daily Mail

Duka i Sussex është përballur me pritje jo edhe aq të mirë nga familja që nga intervista me Oprah.

Princi William kërkoi që Peter Phillips të qëndronte mes tij dhe Harry gjatë varrimit të Princit Philip, është pretenduar, shkruan Daily Mail.

Vëllezërit u ndanë nga djali i Princeshës Anne ndërsa po ecnin pas arkivolit të Dukës së Edinburgut ndërsa dje pasdite po bënte rrugën për në Kapelën e Shën Gjergjit në Windsor, transmeton lajmi.net.

Ishte hera e parë që William dhe Harry ishin shfaqur së bashku në publik që kur Harry u largua në LA me gruan Meghan.


Vëllezërit duket se u pajtuan ndërsa u larguan nga Kisha e Shën Gjergjit pas shërbimit, megjithatë u duk se kishte një farë tensioni para tyre.

Burimet tani i kanë thënë The Mail on Sunday se Harry ka marrë një pritje ‘shumë të ftohtë’ nga shumë të afërm të tij që kur mbërriti në Britani një javë më parë dhe u izolua në Frogmore Cottage, shtëpia e dhënë atij dhe Meghan si një dhuratë martese nga Mbretëresha.

Princesha Anne, Princi Edward dhe gruaja e tij Sophie nuk arritën ta njohin Harry para ose gjatë shërbimit të djeshëm, u pohua.

“Ironikisht i vetmi që ka shprehur ndonjë simpati ndaj tij është Princi Andrew”, tha një burim.

“Për sa u përket të tjerëve, ekziston një ndjenjë e thellë mbrojtjeje ndaj Mbretëreshës dhe inat ndaj Harry. Ka pak simpati për të pas asaj që ai dhe Meghan thanë për Oprah”.

Duka dhe Dukesha e Sussex akuzuan Familjen Mbretërore për racizëm institucional gjatë intervistës 90-minutëshe muajin e kaluar dhe pretenduan se një anëtar i familjes, jo Mbretëresha ose Princi Philip, vuri në dyshim se çfarë ngjyre do të kishte lëkura e djalit të tyre Archie.

“Ata janë akoma shumë të mërzitur”, shtoi burimi. “Ata po vendosin një front të bashkuar për Mbretëreshën. Të gjithë mendojnë se ai është sjellë tmerrshëm”./Lajmi.net/

Ngjarja paraprake

Liderët fetarë takohen me Ministrin Filipçe

Ngjarja e ardhëshme

​Përjashtim nga çdo kompeticion, UEFA po përgatitë dënimet e ashpra ndaj klubeve pjesëmarrëse në Superligën Evropiane

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian