Princi Harry ankohet për shpifje kundër disa gazetave

Princi Harry po merr masa ligjore.

37-vjeçari mbretëror paraqiti një ankesë ligjore kundër Associated Newspapers, konfirmoi sot në mediat sociale gazetari Omid Scobie.

“Lajm i fundit: Një zëdhënës i Suseksit konfirmon se Princi Harry ka paraqitur një ankesë ligjore kundër mediave Associated, Daily Mail, Mail on Sunday dhe Mail Online”, shkroi Omid.

“Prisni detaje të mëtejshme të veprimit të Harryt kundër ANL gjatë javëve në vijim, pasi dokumentet e paraqitura në Gjykatën e Lartë Britanike bëhen të disponueshme për publikun”.

Ai është gjithashtu në gjykatë me Home Office për sigurinë e tij kur viziton Mbretërinë e Bashkuar në lidhje me mbrojtjen e policisë.

Gruaja e tij, Meghan Markle, fitoi më parë kundër ANL për artikujt që riprodhonin pjesë të një letre të shkruar me dorë për babanë e saj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Liverpoolit ashtu si i ka hije, tre pikë larg liderit Manchester City 

Story i radhës

Çka parasheh gjendja e jashtëzakonshme në Ukrainë?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish