Princi Charles: Djali i Princit Harry, do të largohet nga froni mbretëror

Djali i Princit Harry, Archie kurrë nuk do të bëhet një princ i mbretërisë sipas planit të gjyshit të tij princit Charles.

Princi Charles, i cili do të jetë mbreti i ardhshëm britanik, është i vendosur të kufizojë numrin e mbretërve kryesorë.

Ai i ka bërë të ditur djalit të tij se ai do të ndryshojë dokumentet kryesore që do t’ia pamundësojnë Archie trashëgimin e titullit, raporton Page Six.

 

Vogëlushi aktualisht është i shtati në rreshtin e fronit.

Lajmi nuk ka qenë i mirë për Harry dhe Meghan Markle, edhe pse të dytë braktisën detyrat e tyre mbretërore për të jetuar në SHBA.

Pas publikimit të këtij lajmi raportohet se janë përkeqësuar edhe më shumë marrëdhëniet midis Harry dhe Pallatit Buckingham.

Sipas planit të Charles, vetëm trashëgimtarët e fronit dhe familjet e tyre të afërta do të merrnin tituj të plotë, mbështetje financiare dhe policore të financuar nga taksapaguesit.

Ngjarja paraprake

Nga Noizy tek Ledri Vula/ I plagosuri me 20 plumba është pronar i lokalit të VIP-ave

Ngjarja e ardhëshme

​Jose Mourinho e fton Ramosin e te Roma

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian