​Prezantohen punime në Panairin e Rinisë, Çeku premton përkrahje

Shumë të rinj paraqitën talentin e tyre në Panairin e Rinisë të organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me UNICEF në Kosovë.

Teknologji, inocavion, punime të ndryshme nga druri, edhe piktura, u promovuan nga të rinjtë në kuadër të këtij aktiviteti.

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku tha se do të vazhdojnë t’i përkrahin të rinjtë për të shfaqur talentin e tyre.

Ndërkaq, shefja e Zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Nona Zicherman, tha se është kënaqësi të marrë pjesë në një panair të tillë në të cilin po promovohet kultura, inovacioni dhe teknologjia.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

23 të arrestuar për zjarrvënie të qëllimshme në Shqipëri

Story i radhës

QMK: Të gjitha zjarret e djeshme janë shuar

Të fundit nga