Presidenti turk refuzon raportet për zgjedhje të parakohshme

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka refuzuar raportet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në vend, duke theksuar se ato të mbahen sipas planit në muajin qershor të vitit 2023, raporton Anadolu Agency (AA).

“Në cilin vend të zhvilluar të botës mbahen zgjedhje jashtë kohës së caktuar… këto janë gjëra që bëhen nga shtetet fisnore”, tha presidenti Erdoğan.

Erdoğan deklaroi se nuk bëhet fjalë që data e votimit të sillet para kohe... .

Ngjarja paraprake

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të gatshëm për lidhje hekurudhore përmes Korridorit 8

Ngjarja e ardhëshme

Elton John dhe ish-bashkëshortja e tij i japin fund mosmarrëveshjeve ligjore

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian