Presidenti Meta përshendet realizimin e Korridorit Jugor të Gazit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur realizimin e Korridorit Jugor të Gazit, iniciativë e Komisionit Europian dhe pjesë thelbësore e Projektit TAP.

Kreu i Shtetit shkruan se realizimi i tij është me rëndësi të madhe për rajonin, në veçanti për Shqipërinë, jo vetëm për sektorin e energjisë dhe gazifikimin, por edhe për efektet shumë pozitive në ekonominë kombëtare dhe zhvillimin e qëndrueshëm afatgjatë.

Postimi i plotë

Përshëndes realizimin me sukses të Korridorit Jugor të Gazit, iniciativë e Komisionit Europian dhe pjesë thelbësore e Projektit TAP.

Vendosja tërësisht operacionale e Korridorit Jugor të Gazit, është me rëndësi të madhe për rajonin, në veçanti për Shqipërinë, jo vetëm për sektorin e energjisë dhe gazifikimin, por edhe për efektet shumë pozitive në ekonominë kombëtare dhe zhvillimin e qëndrueshëm afatgjatë.

Ngjarja paraprake

​Papa nuk do të drejtojë kremtimin liturgjik për shkak të dhimbjes së nervit shiatik

Ngjarja e ardhëshme

Diamantet në duart e Adelina Tahirit po shtohen dita-ditës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian