Presidenti Meta kujton Franklin Roosvelt në përvjetorin e lindjes/ Publikon mesazhin e tij

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kujtuar sot në përvjetorin e tij të lindjes ish-Presidentin e SHBA-ve, Franklin D. Roosvelt.

Kreu i Shtetit a publikon një mesazh të Roosvelt, që e cilëson një mesazh të mençur e të fuqishëm për çdo epokë, si dhe që na fton për reflektim.

Postimi i plotë

Një mesazh i mençur, i fuqishëm, aktual për çdo epokë dhe që na fton për reflektim, nga Presidenti i SHBA, Franklin D. Roosvelt, sot në përvjetorin e Tij të lindjes.

“Në demokraci liria rrezikohet nëse populli toleron rritjen e pushtetit personal deri në pikën kur ai bëhet më i fortë se vetë shteti demokratik. Në thelb ky është fashizëm: kapja e qeverisjes nga një individ, nga një grup, a çfarëdo kontrolli nga pushteti privat.”

Ngjarja paraprake

Franca do të pezullojë hyrjet nga vendet jashtë BE-së

Ngjarja e ardhëshme

​Zgjidhet lojtari më i mirë i ndeshjes Arsenal – Manchester United

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian