Presidenti i FIFA-s vjen me një vizitë speciale në Shqipëri

Presidenti i FIFA-s vjen me një vizitë speciale në Shqipëri, ja arsyeja!

Presidenti i FIFA-s, Xhiani Infantino, do të vijë për një vizitë zyrtare në Shqipëri në datën 29 shtator, për t’u takuar me drejtuesit e FSHF-së dhe anëtarët e komunitetit të futbollit shqiptar.

Ky takim përkon dhe me rastin e 90-ë vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në FIFA dhe gjithashtu për inaugurimin e “Shtëpisë së Futbollit”.

Gjithashtu ai pritet të ketë dhe një takim me Kryeministrin e vendit, Edi Rama, përveç se me drejtuesit e FSHF-së.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Linja Galaxy S23 pritet të sjellë ndryshime radikale në dizajn

Story i radhës

Cara Delevingne shfaqet për herë të parë në publik pas sjelljeve shqetësuese

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish