Presidenti gjerman në karantinë pasi roja e tij infektohet me COVID-19

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, hyri sot në karantinë pasi një nga truprojat e tij doli pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Presidenti gjerman ka kryer testin por rezultati pritet akoma dhe ai është në izolim si masë paraprake, njoftojnë nga zyra e tij.

Kancelarja gjermane Angela Merkel ishte gjithashtu në karantinë për rreth dy javë në fund të marsit pasi ishte në kontakt me një mjek të infektuar.

Ajo rezultoi tre herë negativ gjatë asaj kohe, ndërsa të gjitha rezultatet ishin negative.. .

Ngjarja paraprake

Turpi ndodhi në Ferizaj! Lojtarët nuk dalin në fushë, kërkojnë rrogat! Kryetari nuk lajmërohet 

Ngjarja e ardhëshme

NASA dhe Nokia do të ndërtojnë rrjet 4G në Hënë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian