Presidenti Erdoğan pret në takim kreun e Këshillit Shura të Arabisë Saudite

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan, priti Kryetarin e Këshillit Shura të Arabisë Saudite Abdullah Mohammed Ibrahim Al-Sheikh në kryeqytetin Ankara për bisedime, raporton Anadolu Agency (AA).

Presidenca turke nuk ndau asnjë informacion të mëtejshëm në lidhje me takimin me dyer të mbyllura.

Më herët gjatë ditës, kryetari i parlamentit turk Mustafa Şentop dhe Al-Sheikh diskutuan zhvillimin e lidhjeve midis parlamenteve të Türkiye-s dhe Arabisë Saudite, marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale.

Story i mëparshëm

ASH: Rroga e vogël, fitimi i madh

Story i radhës

​Dortmundi do të humbasë talentin 18-vjeçar pa kompensim?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish