Presidenti Erdoğan mbërrin në Kuvajt

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka mbërritur për vizitë pune një ditore në Kuvajt, raporton Anadolu Agency (AA).

Erdoğan në Aeroportin e Emirateve të Kuvajit u prit nga Emiri i Kuvajtit Sheikh Nawaf al-Ahmad Al-Jaber al-Sabah, Ministri i Këshillit të Divanit të Emirit, sheikh Ali Al-Jarrah Al-Sabah Sheikh Ali Jarrah al-Sabah, Drejtori i Protokollit të Emirateve të Kuvajtit, Khalid al-Abdullah al-Sabah, ambasadorja turke në vend Hilal Sayan Koytak dhe zyrtarë të tjerë.

Presidenti i cili u takua me emirin e Kuvajtit Sheikh Nawaf al-Ahmad Al-Jaber al-Sabah, i cili mori detyrën e emirit pasi ish-emiri Sheik Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah, ndërroi jetë të javën e kaluar, i përcolli ngushëllimet.

Në këtë vizitë që përfshin edhe Katarin, Erdoğan shoqërohet nga ministri i Thesarit dhe Financave Berat Albayrak, ministri i Rinisë dhe Sporteve Mehmet Kasapoğlu, ministri i Mbrojtjes Kombëtare, Hulusi Akar, kreu i shërbimeve inteligjente (MIT) Hakan Fidan, kreu i komunikimeve të presidencës Fahrettin Altun dhe zëdhënësi i presidencës İbrahim Kalın.. .

Ngjarja paraprake

Ligji për Mediat, Rama: Nuk do ta çojmë sërish në Venecia

Ngjarja e ardhëshme

GRUBI: Bashkimi Evropian do të investon 9 miliard euro në Evropën Juglindore

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian