President për marre, Meta: Gratë e Bjellorusisë janë të papara

Preisdenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shkaktuar dje një incident diplomatik.

Ai ka qenë për të parë ndeshjen Shqipëri-Bjellorusi dhe në fund të ndeshjes, ndërsa dilte nga stadium, Meta është pyetur për sfidën që e fituam kuq e zinjtë.

Dhe ai ka bërë një deklaratë skandaloze ku ka fyer gratë bjelloruse.

“Kuqezinjtë e Shqipërisë dhe gratë e Bjellorusisë janë të papara”, ka thënë ai

Konotacioni është i qartë me përmbajtje seksiste.

Nuk dihet nëse do të ketë ndonjë notë proteste nga Bjellorusia, por nuk është mirë që të kuptohet edhe jashtë Shqipërisë, që kemi një president të marrë, që nuk i mendon ato që thotë.

Ngjarja paraprake

Muja ndanë rekuizitat për të gjitha klubet

Ngjarja e ardhëshme

Fillon dekorimi i shesheve të Prishtinës për festat e fundvitit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian