Premier Liga angleze rikthehet me disa takime interesante

Sot vazhdon Premier Liga angleze me disa përballje interesante, ku ndër to vlen të përmendet takimi mes dy trajnerëve Pep Guardiola dhe Jose Mourinho.

Ndër ndeshjet më interesante të programit të sotëm padyshim që është derbi mes Tottenham Hotspur dhe Manchester CItyt. Ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 18:30 në stadiumin “Tottenham Hotspur Stadium”.

Orari i ndeshjeve të sotme në kuadër të Premier Ligës është i bashkangjitur më poshtë.

Newcastle United (13) – Chelsea (5), 13:30 (St. James’ Park)

Aston Villa (6) – Brighton (16), 16:00 (Villa Park)

Tottenham Hotspur (2) – Manchester City (10), 18:30 (Tottenham Hotspur Stadium)

Manchester United (14) – West Brom (18), 21:00 (Old Trafford).

Ngjarja paraprake

Julian Deda: Për të gjallët s’ka vend, për të vdekurit s’ka vend, më falni po për kë ka vend këtu?!

Ngjarja e ardhëshme

Erdoğan: Ne e shohim veten në Evropë, jo diku tjetër, ne parashikojmë që të ardhmen tonë ta ndërtojmë bashkë me Evropën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian