Premier Liga angleze, në program vetëm një ndeshje

Premier Liga angleze do të vazhdoj sot me vetëm një ndeshje të paraparë për programin e ditës së shtune.

Skuadra londineze Tottenham do të zhvillonte sot ndeshje kundër Southampton, por skuadra e Jose Mourinhos ka ndeshje nesër kundër Aston Villës në kuadër të Kupës FA, kështu që ndeshja e sotme është pezulluar.

Ndeshja e vetme që do të zhvillohet sot në Premier Ligën angleze është ajo mes Brighton dhe Newcastle United.

Të dy skuadrat i ndan një pozitë dhe vetëm një pikë në tabelë, ku Brighton zë vendin e 16-të me 29-të pikë, kurse Newcastle gjendet në pozitën e 17-të me 28-të pikë, vetëm dy sosh larg zonën së rrezikut.

21:00 Brighton (16) – Newcastle (17) (Stadiumi American Express Community)

Ngjarja paraprake

Ekzekutimi i ‘Mond Çekiçit’, si doli nga burgu prej Covidit në shtator

Ngjarja e ardhëshme

Real Madrid kërkon të ruaj hapin me Atleticon, zhvillon sot ndeshje kundër Celta Vigos

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian