Prefekti i ri i qarkut të Gjirokastrës merr detyrën

Ditën e sotme është prezantuar prefekti i ri i Qarkut të Gjirokastrës Odise Kote i emëruar në këtë detyrë pak ditë më parë. Ai zëvendësoi në këtë post ish-prefektin Astrit Aliaj i cili u shkarkua me vendim qeverie.

Kote shprehu gatishmërinë dhe besimin për të bërë të mundur realizimin e detyrave dhe përgjegjësive që mban ky post.

Më herët ai ka mbajtur detyra të rëndësishme si drejtor rajonal, përfaqësues i pushtetit vendor dhe nënkryetar i Bashkisë së Gjirokastrës.

Në ceremoni morën pjesë zv.ministrja e Brendshme, Romina Kuko, deputeti i qarkut dhe ministri i Bujqësisë, Blendi Çuçi.

Ngjarja paraprake

22 viktima dhe 561 raste të reja me Kovid-19

Ngjarja e ardhëshme

Dy persona humbën jetën si pasojë e COVID-19, 12 të tjerë rezultuan pozitiv gjatë kësaj jave në Lipjan

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian