Prandelli e nis me humbje, Fiorentina në krizë!

Prandelli e nis me humbje, Fiorentina në krizë!

Nisi me një humbje aventura e dytë e Cesare Prandellit në stolin e Fiorentinës.

Vijon momenti jo për skuadrën vjollcë që u mposht me rezultatin minimal 0:1 nga Benevento e Simone Inzaghit në shtëpi.

Vendosi gjithçka një gol i Improtas në minutën e 52-të, në një ndeshje ku Fiorentina ishte pa grinë dhe nuk shfaqi ndonjë dëshirë të madhe për ta fituar takimin.

Me këtë fitore Benevento parakaloi pikërisht vjollcët në renditje dhe u ngjit në kuotën e 9 pikëve, 1 më shumë se Fiorentina që pavarsisht përpjekjeve për të barazuar deri në fund, doli pa pikë nga Artemio Franchi.

Ngjarja paraprake

Ylli i “The Queen’s Gambit”, Anya Taylor-Joy thotë se nuk është aq e bukur për të qenë në filma

Ngjarja e ardhëshme

Britanikët që testohen dy herë negativë brenda javës mund të pajisjen me “pasaportë lirie”

të fundit nga