Portieri i Premier Ligës lëndohet rëndë

Portieri i Brentfordit, David Raya, pritet të mungojë të paktën katër muaj nga aksioni pasi pësoi një lëndim në gju në humbjen e së dielës ndaj Leicesterit.

Raya pësoi dëmtim të ligamentit në gjurin e tij të majtë në një përplasje me sulmuesin e Leicester-it, Ayoze Perez në fazën e mbylljes së humbjes 2-1, të cilën e përfundoi.

26-vjeçari spanjoll ka bërë një fillim mbresëlënës në sezonin e tij debutues në Premier Ligë, duke mbajtur tre porta të paprekura për të ndihmuar skuadrën e sapopromovuar në vendin e 12-të në tabelë pas nëntë ndeshjesh.

Shefi i mjekësisë së Brentfordit, Neil Greig i tha faqes së internetit të klubit: “David fatkeqësisht ka pësuar një dëmtim në Ligamentin e gjurit të tij të majtë. Çështja do të kërkojë një periudhë të gjatë kohore për t’u shëruar dhe që Davidi të rifitojë funksionin dhe forcën rreth të përbashkët”.

“Pozitivisht, ky lloj dëmtimi zakonisht shërohet mirë pa pasur nevojë për kirurgji. David tashmë ka filluar të përdorë një mbajtëse të krijuar posaçërisht për të ndihmuar këtë proces”.

“Ne parashikojmë që periudha e rikuperimit për një dëmtim si ky të jetë diku nga katër deri në pesë muaj, gjë që do t’i mundësojë Davidit të kthehet në nivelet e tij të larta të mëparshme shumë përpara fundit të sezonit”. 

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

E përplasi makina ne aksin Lezhë-Milot, humb jetën këmbësori

Ngjarja e ardhëshme

Getinjo ka një mesazh për ata që gënjejnë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian