Politikani me ngjyrë e shndërron në moton kryesore të zgjedhjeve në Gjermani

Ky është Emile Yadjo – Scheuerer, kandidati i SPD për zgjedhjet e 14 marsit të vitit 2021 në Baden Württemberg.

Ai është përballur së fundi me racizëm teksa po posterët e tij po kryqëzohen si shenj refuzuese, raporton bnn.de.

Megjithatë, këtë veprim politikani me ngjyrë e ka shndërruar në forcë dhe në kampanjën kryesore.

Image

Këtë veprim, Yadjo përmes homorit e ka sjell në favor të vetvetës, “Iksi im i parë në Sinzheim është i sigurt! Ndiqeni shembullin me kënaqësi – iksi juaj për Emile Yadjo-Scheuerer në fletën e votimit në votimin me postë ose në 14 Mars në kabinën e votimit”.

Pas këtij publikimi, me qindra komente mbështetëse ka arritur t’i marr nga votuesit gjerman.

Image
Ngjarja paraprake

Lista Serbe me apetite të mëdha

Ngjarja e ardhëshme

Nëse do të votohej sot, për kë do votoni? Rritet PD, opozita në avantazh të madh ndaj Ramës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian