Policia raporton për arrestimin e tre organizatorëve të protestes në Tiranë

Policia e Tiranës njoftoi se tre persona u arrestuan të mërkurën pas protestës e cila eskaloi.

Protesta ishte thirrur për shkak të vrasjes së Klodian Rasha, pasi nuk përfilli orën policore dhe nuk pranoi t’i respektonte urdhrat e ndalimit të Policisë.

Në njoftimin e Policisë thuhet se janë lënduar 16 persona.

“Punonjësit e lënduar janë efektivë të Patrullave të Përgjithshme dhe të forcës së ndërhyrjes së shpejtë. Si dhe kanë thyer me gurë disa automjete të policisë”, thuhet mes të tjerash në njoftim.

Ngjarja paraprake

Opinion:  Corona – beteja e fundit e kancelares Merkel

Ngjarja e ardhëshme

Erdoğan: Fakti që Azerbajxhani çliroi tokat nga pushtimi, nuk do të thotë se ka përfunduar përpjekja

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian