Policia nuk fal, gjobit 791 qytetarë brenda 24 orëve për mos respektim të masave anti-Covid

Situata me COVID-19 vazhdon të jetë mjaft e rënduar.

E Policia e Kosovës ka vazhduar me shqiptimin e gjobave për qytetarët të cilët nuk kanë respektuar masat antiCOVID.

Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka shqiptuar 791 tiketa në bazë të ligjit COVID-19.

Duhet përkujtuar se policia po vazhdon gjatë gjithë kohës të patrullojë anembanë vendit për të shikuar nga afër se sa po respektohen këto masa.

Ngjarja paraprake

Wayne Rooney po ndërton një pijetore për pije alkoolike dhe cigare puro brenda rezidencës 20 milionë £

Ngjarja e ardhëshme

Superliga e Kosovës sjell dy duele interesante

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian