Policia ndërpreu festën e paligjshme që zgjati 40 orë në Barcelonë

Policia e Katalonjës ndërpreu sot një festë të paligjshme të Vitit të Ri me rreth treqind pjesëmarrës që zgjati rreth dyzet orë në një hangar pranë Barcelonës, në mes të një pandemie.

“Ne do të paraqesim një ankesë kundër organizatorëve dhe pjesëmarrësve”, shkroi policia Les Mossos de Esquadra në Twitter.

Pjesëmarrësit në partinë e paligjshme në Llinars del Valles, 30 km në verilindje të Barcelonës, do të duhet të paguajnë një gjobë prej më shumë se 3,000 euro, tha policia, raporton dailymail.

“Tre organizatorë janë arrestuar: ata do të sillen para drejtësisë në orët e ardhshme”, shtoi policia. Gjoba për organizatorët mund të jetë më shumë se 600 mijë euro, tha ajo.

Videot e marra nga agjencia France Presse tregojnë të rinjtë pa maskë duke pirë duhan dhe duke kërcyer pa respektuar distancën e përcaktuar, përpara kokës së një kufome të madhe me një kapak të “Babadimrit” dhe një shtytje të shkurtër në katin e vallëzimit në kohën e mbërritjes së policisë. Një vajzë topless gjithashtu mund të shihet duke u përpjekur t’i qetësojë të dy.

Qindra oficerë policie morën pjesë në aksion, me ndihmën e helikopterëve, njoftoi radio publike spanjolle RNE.

Ngjarja paraprake

Superiorja rikthehet fundjavën e ardhshme

Ngjarja e ardhëshme

Momenti i shpëtimit të dy vëllezërve sërfistë që u bllokuan në det

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian