Policia mbyll tregun e veturave në Prishtinë

Para pak çastesh Policia e Kosovës e ka mbyllur tregun e veturave në Prishtinë.

Kjo për shkak të masave ndaj pandemisë COVID-19.

Blerësit që kanë qenë brenda këtij tregu janë obliguar që të dalin jashtë, ndërsa ata që kanë pasur të hyn brenda e kanë pasur të pamundur të futën për shkak se policia nuk i ka lejuar.

Ky treg nuk ka funksionuar për më shumë se tre muaj për shkak të situatës.

Ngjarja paraprake

Zaev: Na pret një vjeshtë e paqartë, do të përballemi me shumë sfida

Ngjarja e ardhëshme

Adriana Matoshi rrëfen për një nga ditët më të tmerrshme në jetë: Jam rrëzuar nga kali dhe për katër muaj isha e palëvizshme

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian