Policia gjobit me 150 euro 49 vjeçaren që voziti në shiritin e kundërt në Ferizaj

Policia në Ferizaj ka bërë të ditur se ka gjobitur me 150 euro një 49 vjeçare për shkak se e njëjta kishte vozitur në shiritin e kundërt në Ferizaj.

“Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka marr veprimet e duhura policore dhe ka arritur të identifikojë shoferen e cila me automjetin e udhëtarëve shkaktoi kundërvajtje në komunikacion, ndërrim i shiritit qarkullues , në rrugën ” Driton Islami” në Ferizaj. Policia, e ftoi qytetarën me inicialet F.N (F/K) e moshës 49 vjeçare në stacionin e policisë në Ferizaj dhe ajo në tërësi e pranoi kundërvatjen e shkaktuar dhe për këtë mori gjobë, sipas ligjit të komunikacionit rrugor”, thuhet nga policia.

Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj ka inkurajuar qytetarët, si në këtë rast, që të njoftojnë policinë, pa hezitim, për kundërvajtjet e ndryshme, që mund të shkaktohen në komunikacionin rrugor.

Image

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Derbi i Trepçave i takon ’89-shit

Ngjarja e ardhëshme

Njerëzit tregojnë pse pranuan të ishin tjetri/tjetra në një lidhje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian