Policia e Shtetit plan masash për mbarëvajtjen e sfidës

Policia e Shtetit plan masash për mbarëvajtjen e sfidës!

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një plan masash për mbarëvajtjen e ndeshjes që do të zhvillohet sot mes Shqipërisë dhe Anglisë.

Përmes një njoftimi për shtyp, Policia e Shtetit bën me dije se bizneset në stadium do të mbyllen përpara ndeshjes, po ashtu edhe rruga në afërsi të stadiumit do të bllokohet në momentin e hyrjes dhe daljes së ekipit të Anglisë, nga hoteli për tek “Air Albania”.

Vlen të theksohet se ky takim është i vlefshëm për fushatën e Kualifikuesve të Botërorit “Katar 2022” dhe do të startojë me fillim nga ora 18:00, dhe do të luhet pa praninë e tifozëve, për arsye edhe të masave anti-COVID.

Ngjarja paraprake

Mediat në Suedi shkruajnë për Kombëtaren e Kosovës, përmendin përjashtimin

Ngjarja e ardhëshme

22 persona shkelën orën policore, 657 gjoba për mosmbajtje të maskës

të fundit nga

Milani me mungesa

Zlatan Ibrahimoviç, Isamel Bennacer dhe Theo Hernandez, do t’i mungojnë Milanit në

AlbanianEnglishMacedonian