Policia e Kosovës në aksion, gjobiten qytetarët e Ferizajt

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, sot në mëngjes ka ndaluar dy shofer të cilët me automjetet e  udhëtarëve shkaktuan kundërvajtje në komunikacion ‘’Tejkalim i shpejtësisë ‘’në rrugën ‘’Brahim Ademi ’’ në Ferizaj, ku në zonën e kufizimit 50 km/h zhvilluan shpejtësi 90 km/h.
 

Image
foto ilustrim

Në lidhje me këtë policia ndaj shoferëve : B.SH (M/K) i moshës 22 vjeçar dhe shoferit tjetër me inicialet M.K (F/K) e moshës 39 vjeçare u shqiptoi nga një gjobë sipas ligjit të komunikacionit rrugor, 300 euro , 3 pikë negative dhe gjashtë muaj (6) masë mbrojtëse heqje e patentë shoferit. Të dy shoferët në tërësi i pranuan kundërvatjet e shkaktuara. Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, apelon tek shoferët e automjeteve që të respektojnë shpejtësinë e kufizuar të lëvizjes.
 

Image

foto ilustrim

Veprimet e tilla rrezikojnë direkt jetën e pjesëmarrësve në komunikacion dhe fton qytetarët të bashkëpunojnë me policinë. Për të gjitha kundërvajtjet që mund të shkaktohen në komunikacion të
njoftojnëmenjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë : 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406.
 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Grabitën me dhunë 150 mijë lekë në një banesë, zbulohen autorët, një në pranga

Story i radhës

Manastirliu në mbledhjen me Komitetin Teknik të Ekspertëve: Ulet në 5 ditë karantina

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish