Policia deklarohet për zjarrin në deponinë e mbeturinave në Prizren

Policia e Kosovës është deklaruar për zjarrin në deponinë e mbeturinave në rrugën Prizren – Dragash.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj tha pse nga ky zjarr nuk raportohet për dëme.

Ai ka treguar se edhe  zjarrfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes

“Rreth orës 14:00 min, policia ështëinformuar për një tym në deponinë e mbeturinave inerte mbi fshatin Zhur, janë informuar zjarrfikësit të cilët kanë dal në vendin e ngjarjes dhe e kanë lokalizur zjarrin. Nuk raportohet për dëme”.

Ngjarja paraprake

Dëshpëron Ujkani: Kosovë – Suedi, notat e lojtarëve

Ngjarja e ardhëshme

Rashica: Ja çka ndodhi te penalltia

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian