Policia arreston shqiptarin dhe italianin brenda në servis. Shkatërronin makinat e vjedhura

Policia e Shtetit italian ka vënë në prangat një shqiptar dhe një vendas, pasi akuzohen për vjedhje të makinave, prerjen e tyre dhe më pas i shisnin.

Mediat italiane shkruajnë se të arrestuarit janë 58-vjeçari italian me iniciale G.P., dhe 39-vjeçari shqiptar me iniciale D.R.

Në momentin që policia shkoi në servilin e tyre ata ishin duke punuar, durt i kishin me graso dhe ishin të veshur me rroba pune. Ata u shtangën nga prezenca e autoriteteve.

Mësohet se servili ishte i ndarë në dy pjesë ku në një anë aishte ajo që punohej dhe i prezantohej klientëve, ndërsa nga ana tjetër ishte pjesë që përdorej për prerjen e automjeteve që më pas copat e tyre i nxirrnin në treg.

Në zonën e rezervuar për prerjen e makinave të vjedhura policët zbuluan tre makina, të gjitha rezultuan të vjedhura dhe të dëmtuara totalisht.

Njëra nga makinat e gjetura kishte pjesën e përparme, rrotat dhe sediljet e hequra, ndërsa dy makinat e tjera ishin larguar që aty.

Menjëherë policia sekuestroi kaçavida, pajise që përdoreshin për prerjen e makinave si dhe arrestoi dy personat në vendngjarje.

Ata akuzohen për “pastrim parash”, si dhe “çmontim automjetesh të vjedhura”.

Ngjarja paraprake

Virologu italian kundër “histerisë” së pandemisë COVID-19: Një karantinë tjetër do të ishte vdekjeprurëse

Ngjarja e ardhëshme

Azerbajxhani u bën thirrje civilëve që qëndrojnë larg instalimeve ushtarake

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian