Polici 91-vjeçar ende në detyrë

56-vjet me forcat e rendit, tash oficeri Smith është një nga policët më të vjetër në SHBA.

Ai është 91-vjeç dhe ende vazhdon të shërbejë në Arkansas.

Ai thotë se i do njerëzit dhe dëshiron që t’i ndihmojë.

Banorët e këtij qyteti thonë se ai njeh këdo në qytet dhe çdo polici të ri mundohet t’i japë një mesazh.

Në maj ai mbushë 92-vjeç, por uniformën e policit nuk e heq nga trupi.

“Ndjej sikur po jetoj më gjatë duke vazhduar të punoj” thotë ai, shkruan BBC.

Ngjarja paraprake

Ka një arsye të fortë pse puna duhet nisur herët

Ngjarja e ardhëshme

400 mijë paund kanabis, dy shqiptarët burgosen në Britani: Jemi shfrytëzuar!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian