Pogba për depresionin: Filloi nën drejtimin e Mourinhos

Paul Pogba zbulon se si është përballur me depresionin gjatë karrierës së tij.

“Unë u ndesha me të disa herë gjatë karrierës sime. Ndonjëherë nuk e kuptoni se është depresion, thjesht dëshironi të izoloheni dhe këto janë shenjat më të dukshme.

Për mua personalisht, filloi në Manchester United nën drejtimin e  Jose Mourinhos. Ju pyesni veten nëse është faji juaj sepse nuk keni përjetuar kurrë diçka të tillë më parë.

Po, sigurisht, fitojmë para të mëdha dhe nuk ankohemi, por në të njëjtën kohë, kemi situata në jetë që mund të jenë më të vështira se të tjerat. Të ardhurat nuk do të thotë se do të jeni gjithmonë të lumtur. Nuk funksionon kështu.

Në kohë të vështira, fokusohem te familja dhe miqtë. Në të njëjtën kohë, nuk më largohet dëshira për të fituar ndeshje. Ndonëse nuk është gjithmonë e lehtë, nuk dua që momentet negative të lënë në hije gjithçka që kam arritur”, ka pranuar mesfushori i Manchester United.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pse e ftoi futbollistin e Ballkanit për ndeshjet e marsit?

Story i radhës

Megjithë goditjen e opozitës në Rusi, shfaqen shenja kundërshtimi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish