Podujeva organizon aksion për largimin e mbeturinave dhe pastrimin e tokës

Nesër është Dita Ndërkombëtare e Tokës.

Andaj për këtë Komuna e Podujevës ka organizuar aksion në gjithë territorin e komunës për largimin e mbeturinave.

Këtë aksion e mbështet edhe kryetari Shpejtim Bulliqi i cili përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se do to marrë pjesë duke duke ftuar të gjitë që të marrin pjesë në aksion.

Postimi në Facebook:

Të dashur qytetarë,

Për nder të Ditës Ndërkombëtare të Tokës organizohet aksion në gjithë territorin e Komunës së Podujevës për largimin e mbeturinave dhe pastrimin e tokës.

Unë e mbështesë plotësisht këtë inicativë dhe do të marr pjesë në këtë aktivitet të organizuar nga Drejtoria e Arsimit.

Ju ftoj të gjithëve të bashkoheni në këtë aksion që fillon prej orës 10:00, nesër (e enjte). Aksioni fillon prej oborrit të shkollave në lagjet ku jetoni dhe vazhdon në ambientin përreth.

Bashkë për Ambient të Pastër!

Ngjarja paraprake

Festoi ditëlindjen krah të dashurit të ri, Kourtney sjell foto të papublikuara më parë

Ngjarja e ardhëshme

Vdes trajneri i njohur shqiptar, Shaban Tërstena i shokuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian