Pochettino nuk i ka ndryshuar planet e PSG: Rinovimi i Neymar është përpara asaj të Mbappe

Paris Saint-Germain nuk e kanë ndryshuar planin mbi atë që Neymar vlen për klubin edhe pse tani në krye të skuadrës ka zbarkuar Mauricio Pochettino.

Dëshira e PSG-së, mbetet zgjatja e kontratave me Neymar dhe Kylian Mbappe.

Dyshes marrëveshjet e tyre aktuale u përfundojnë në vitin 2022, por është e qartë se përparësia e tyre është braziliani.

Leonardo tashmë e ka bërë të qartë se ai dëshiron të rinovojë kontratat e të dy lojtarëve, duke ditur që PSG ka dy nga lojtarët më të mirë në botë në klubin e tyre.

Klubi ka nxjerrë Neymar në treg në të kaluarën, por situata ka ndryshuar në mënyrë dramatike që nga ajo kohë. Ai nuk po kërkon më të largohet siç është përpjekur më parë dhe aktualisht është në formën më të mirë të karrierës së tij.

Ardhja e Pochettino solli thashetheme se Dele Alli do ta afrohej nga PSG, me anglezin që nuk pëlqehet nga Jose Mourinho.

Argjentinasi nuk e ka mbyllur derën për të, por nënshkrimi i tij nuk ka të bëjë me dy yjet aktual.

Ëndrra e PSG-së mbetet që në sulm të ketë treshen Neymar, Mbappe dhe Lionel Messi.

Ngjarja paraprake

Shtetësia e shqiptarëve/ ASH: Spasovski me mentalitet shovinist

Ngjarja e ardhëshme

Dhjetë fshatra të Rahovecit përfshihen nga vërshimet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian