Pocchetino: Është e rëndësishme të jemi të parët dhe të luftojmë për trofetë e tjerë

Trajneri i Paris Saint Germain, Maurizio Pocchetino ka folur pas fitores ndaj Lyonit.

PSG triumfoi me rezultatin 4-2 dhe pas kësaj fitore u ngjit në pozitën e parë të Ligue 1.

PSG ka barazuar pikët me Lille e cila ka 63 pikë gjithashtu, por pas ndeshjes, Pocchetino u shpreh i kënaqur me pozitën në ligë.

Argjentinasi shprehu se është e rëndësishme që të jenë të parët në ligë dhe të luftojnë për trofetë e tjerë në dispozicion

“Po sigurisht, mendoj se është shumë e rëndësishme të jesh në krye të renditjes dhe ne ende jemi duke garuar në tre gara”, tha ai.

“Ne jemi shumë të lumtur sepse ishte një paraqitje vërtet e mirë dhe natyrisht që të vazhdojmë në këtë mënyrë është ajo që presim nga skuadra në të ardhmen”, përfundoi Maurizio Pocchetino.

Ngjarja paraprake

Më shumë borë në Mavrovë, më ftohtë në Kodrën e Diellit

Ngjarja e ardhëshme

​Koemanë: Do të shihni luftë të zjarrtë për titull deri në fund

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian