Po Vjen Pranvera? – Sot Pritet Rritje e Temperaturave Deri Në 26 Gradë

Kohëzgjatja e periudhave me ditë të nxehta mbi 30 gradë pritet të ketë pasoja shumë të gjera si për shëndetësinë edhe për bujqësinë. Foto: Flickr

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm në gjithë territorin.

 Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 3°C në 20°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 25°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 26°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 04°C në 18°C dhe në zonat e ulëta nga 08°C në 23°C./Burimi:Top Channel

Ngjarja paraprake

Kujdes! Këto objekte i keni në shtëpi, por nuk ju ka shkuar në mend sa të rrezikshme janë

Ngjarja e ardhëshme

Demiri: Mbi 54.000 persona janë vonuar në paraqitjen e tyre si persona të papunë në Agjencinë për Punësim të RMV

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian