Po vjen! Acar dhe dëborë, çfarë pritet të sjellë shtjella ciklonike në Shqipëri e Kosovë

Shtjella ciklonike e ftohtë po zhvendoset drejt Ballkanit Juglindor ku pritet përmirësim i kushteve atmosferike në vendin tonë.

Moti do të jetë me kthjellime në veri-perëndim, ndërsa zona Juglindore do të ketë reshje bore në orët e mëngjesit. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore        -2/4°C

Zona e ulët          2/11°C

Zona bregdetare  3/12°C

Kosova, e mërkurë, 9 mars 2022

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje bore dhe mjegull. Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje 10 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre -5°C në mëngjes ndërsa në mesditë do të arrijnë vlerën 1 -4°C .

E enjte, 10 mars 2022

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje bore në zonat more në lartësitë 600 metra. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore        -5/1°C

Zona e ulët          -2/10°C

Zona bregdetare  2/11°C/Sipas RTSH

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sela: BDI emëroi ambasador në OKB njeriun që i ka përgjakur shqiptarët (VIDEO)

Story i radhës

Ecni në këmbë të kurseni naftën, qytetarët: Ministrja Balluku të pyetet ku e ka mbaruar universitetin

Të fundit nga