‘Plisat’ reagojnë pas kualifikimit të Prishtinës

Klubi më i trofeshëm i basketbollit kosovar, KB Prishtina është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës “Final 8”.

Sonte, skuadra kryeqytetase është përballur me Prizrenin në Prizren.

Ndeshjen në fjalë e fituan prishtinasit me rezultat të ngushtë, 75:79.

Pas triumfit të KB Prishtinës, kanë reaguar edhe “Plisat” të cilët janë të kënaqur me këtë sukses.

Postimi i plotë i “Plisave”:

“PRISHTINA NË FINALE!
KB Ponte P. 75-79 KB Prishtina.
Të dielën në finale përballë kemi ekipin nga Theranda KB Golden Eagle. 
Përpara Prishtinë”.

Ngjarja paraprake

Kura me Kamomil dhe Sodë Kundër Sinozitit dhe Hundëve të Bllokuara

Ngjarja e ardhëshme

Pandemia në Truqi/ 7901 raste të reja e 110 viktima

të fundit nga

Reagon Milani

Pa mbushur ende 72 orë nga krijimi, Super Liga u braktis nga

AlbanianEnglishMacedonian