Plas para Kryeministrisë, policia shoqëron 3 persona

Tension para Kryeministrisë.

Policia ka shoqëruar 3 persona që po zhvillojnë një protestë kundër vendimit për mbajtjen e maskës me detyrim.

Kujtojmë se njerëz me maska në fytyrë mbizotëronin në rrugët e qyteteve kryesore të vendit, që në orët e para të mëngjesit, të kësaj të enjteje.

Por, si për çdo vendim që ka të bëjë me përballimin e pandemisë, edhe vendosja e maskave në vende të hapura ka ndeshur në qytetarë që janë pro dhe kundër këtij vendimi, të tjerë shprehen se nuk kanë mundësi të blejnë, ndërsa disa nuk e mbajnë dot për shkak të sëmundjeve që kanë.

Ngjarja paraprake

​Për herë të parë mbi 8.000: Italia vendos një rekord të ri negativ

Ngjarja e ardhëshme

Keqpërdori detyrën zyrtare, përjashtohet nga puna një punëtor i postës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian