Plagosja e dy policëve në Kosovë, dorëzohet në polici ish-nënkryetari i komunës së Skënderajt

Gazeta Express mëson nga burimet e saja se Nuredin Lushtaku ish-nënkryetari i komunës së Skënderajt aktualisht ndodhet në stacionin e policisë, pra është dorëzuar.

Kujtojmë se dje është intervistuar Nuredin Lushtaku, por mbrojtja e tij e kishte konfirmuar lirimin pas intervistimit.

Prokuroria ka konfirmuar se Nuredin Lushtaku “posa të arrestohet, ndaj të njëjtit do të paraqitet kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit”.

Ndryshe, Prokuroria Themelore në Mitrovicë – Departamenti i Krimeve të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë caktimin e paraburgimit për të dyshuarit F.L., dhe A.L., për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer veprat penale “Sulmi ndaj personit zyrtar”, “Përdorimi i armës apo mjetit të rrezikshëm”, si dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Siç njofton prokuroria, transmeton Gazeta Express, “ekziston dyshimi i bazuar se të dyshuarit F.L., A.L., dhe N.L., me datë 02 korrik 2022 rreth orës 23:45 në Skenderaj, kanë sulmuar dy zyrtarë policorë të Stacionit Policor në Skenderaj me iniciale E.B., dhe M.G., që kanë qenë në detyrë zyrtare, dhe gjatë sulmit ka rezultuar me lëndime të zyrtarëve policorë, dhe njëri zyrtar policor është goditur me predhë të armës në këmbë”./GazetaExpress

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nënshkruhet marrëveshja, ministri Krasniqi ndan fonde për Pejën e Istogun

Story i radhës

Tentoi të vrasë gruan duke e përplasur me makinë, zbardhet identiteti i 48-vjeçarit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish