Pjesa e parë: Pa gola në ‘Bajram Aliu’, një penallti e anuluar

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në ndeshjen mes Drenicës dhe Gjilanit, e vlefshme për xhiron e katërt të Superligës së Kosovës.

Ndeshja në 45 minutat e para i takoi Gjilanit sa i përket rasteve dhe posedimit të topit.

Momenti më interesant i kësaj sfide ndodhi 10 minuta para fundit të gjysmës së parë, kur Albutrint Morina i Drenicës luajti me dorë brenda zonës.

Gjyqtari Dardan Çaka akordoi penallti për mysafirët. Megjithatë, pas konsultimit me gjyqtarin e katërt Alban Shala, Çaka vendosi ta anulonte vendimin e dhënë.

Image
Ngjarja paraprake

GRUBI: Reagimet për idenë e punësimeve në kompanitë private, reagime ndaj Kushtetutës

Ngjarja e ardhëshme

Pendarovski-SPGPM: Mbështetje e nismës që sulmet e gazetaravë të trajtohen si vepra penale

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian