Piu lëng karote çdo ditë për 8 muaj, mjekët habiten nga ajo që i ndodhi kësaj gruaje

Piu lëng karote çdo ditë për 8 muaj, mjekët habiten

Ann Cameron ka një histori interesante. Në vitin 2012, Cameron iu nënshtrua një operacioni për shkak të kancerit në zorrën e trashë, që ishte në fazën e tretë. Pasi burri i saj humbi betejën me kancerin në mushkëri, ajo refuzoi kimioterapinë.

Ajo e tregoi historinë e saj në blogun chrisbeatscancer.com, aty ku njerëzit që i mbijetojnë kancerit i tregojnë historitë e tyre. Në këtë blog, ajo shkroi: “Në qershor të vitit 2012, u diagnostikova me kancer në zorrë dhe pasi e mora vesh këtë, refuzova kimioterapinë. Çdo ditë fillova të ndjehem më mirë, por pas gjashtë muajsh, testet treguan se kanceri ishte shpërndarë në mushkëri dhe kanceri i zorrës së trashë kishte hyrë në fazën e katërt”, tregoi Cameron.

Kështu, duke parë se trajtimet nuk po tregonin rezultat, ajo filloi të kërkonte metoda alternative për ta shëruar veten. Ajo gjeti historinë e një burri të quajtur Raplh Cole. Kur Cole ishte 26 vjeç, ai ishte diagnostikuar me kancer të lëkurës. Sipas Cole, ai e shëroi veten duke pirë çdo ditë lëng të bërë nga 2.5kg karota. Cameron vendosi ta provonte këtë metodë dhe filloi të pinte lëng karote në doza të ndryshme përgjatë ditës.

Ngjarja paraprake

Barcelona e prek fundin, më e dobëta e 25 vjetëve të fundit

Ngjarja e ardhëshme

Mirëqenia psikologjike, ja se si të stimuloni energjinë pozitive

të fundit nga