Pirlo: Ronaldo ishte i lumtur që u zëvendësua

Juventusi e fitoi ndeshjen e rëndësishme ndaj Interit me rezultat 3:2.

Cristiano Ronaldo u zëvendësua në pjesën e dytë. 

Edhe pse ai nuk dukej i irrituar për zëvendësimin e parë në një ndeshje kampionati këtë sezon, ai nuk ndoqi minutat e fundit me shokët e tij të skuadrës, por në vend të kësaj u drejtua për në dhomën e zhveshjes.

Në lidhje me këtë trajneri i Juventusit, Pirlo tha se ai ishte i lumtur që u zëvendësua

“Unë mendoj se ishte hera e parë që ai ishte i lumtur që u zëvendësua. Ne ishim një njeri më pak, dhe ai e kuptoi këtë. Ai ishte i lumtur dhe i qeshur në dhomën e zhveshjes,” përfundoi Pirlo.

Ngjarja paraprake

Historia e konfliktit izraelito-palestinez: Si filloi dhe pse nuk po mund të zgjidhet?

Ngjarja e ardhëshme

Mourinho kërkon portierin legjendar ta transferoj te Roma

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian