Pirlo: Ronaldo grumbullohet me Spezian, por mund të mos startojë

Andrea Pirlo ka paralajmëruar se Cristiano Ronaldon ndoshta nuk do të fillojë ndeshjen për Juventusin kundër Spezias nesër, pasi të premten është shëruar nga COVID-19.

Lajmi i madh për Juventusin është se Cristiano Ronaldo është testuar negativisht për COVID-19 dhe është në dispozicion.

“Ronaldo do të jetë me ne, por mund të mos luajë nga minuta e parë” .

Ai ka folur edhe për gjendjen e Matthijs de Ligt dhe Paulo Dybalas.

“Fatkeqësisht, Matthijs de Ligt duhet të presë edhe disa javë, pasi ai kishte një vizitë te një specialist pas një operacioni në shpatull dhe ai kërkoi të presë edhe pak. Gjithçka po shkon mirë, ai po stërvitet me ne, por ka nevojë edhe për ca kohë”.

“Leonardo Bonucci do të luajë, ai ka punuar i veçuar në stërvitje dje, por është mirë. Giorgio Chiellini nuk është ende në dispozicion dhe do të qëndrojë në Torino”, ka thënë fillimisht trajneri.

Bianconerët nuk kanë pasur formë të mirë duke marr dy barazime radhazi në Serie A kundër Crotones dhe Veronas.

“Nuk jam i befasuar nga presioni, sepse kam qenë nën vëmendjen e vëmendjes për 20 vjet si lojtar. Nëse me ndonjë gjë unë jam mësuar është presioni dhe nuk jam i interesuar për atë që thonë njerëzit”, nënvizoi ai.

Tutje ai foli për formën e Paulo Dybalas, i cili vazhdimisht është në titujt kryesorë sa i përket rinovimit.

“Është thjesht një çështje fizike për të. Gjithmonë kam thënë që ai nuk ishte në 100 për qind, kështu që ai mund të luante mirë ndeshjen e parë. Ai thjesht ka nevojë për kohë për të stërvitur dhe rikuperuar gjendjen e tij të plotë. Mund t’ju siguroj që një lojtar nuk mendon për një kontratë të re kur është në fushë”.

“Aaron Ramsey nuk është ende në gjendjen e tij më të mirë, kështu që disa kanë nevojë për pushim dhe ne nuk mund t’ia lejojmë vetes tani”, ka thënë Pirlo.

Ngjarja paraprake

Filantropi Lazim Destani takoi deputetin e Bundestagut Peter Beyer

Ngjarja e ardhëshme

Koronavirusi i merr jetën pacientit 27 vjeçar nga Likova

të fundit nga

Bora mbulon Bergamon

Bora mbulon Bergamon, shtyhet fillimi i ndeshjes Atalanta-Villareali. Grupi F është në

AlbanianEnglishMacedonian