Pioli: Kritikat e lëvdimet janë të tepruara për Milanin

Stefano Pioli ka thënë se “kritikat dhe lëvdimet gjithmonë janë të tepruara në futboll” pas humbjes së parë të Milanit, por ata janë gati për të luftuar për të fituar kundër Veronës

Ndeshja kundër Veronës pritet të luhet nesër në orën 20:45.

Kuqezinjtë pësuan humbjen e parë në këtë sezon, e para që para izolimit në mars, ku u mposhtën nga Lille në Europa Ligë të enjten në mbrëmje.

“Ne e ulëm nivelin e paraqitjes kundër një kundërshtari të gabuar, kështu që tani duhet të rikthehemi duke filluar nga nesër”, tha trajneri në konferencën për shtyp.

“Ne ende kemi frymë pozitive, por gabuam shumë në pasimet tona. Duhet të jemi më të mirë nesër, kjo është një mundësi e mirë për ta provuar se ende jemi në nivelin që kemi qenë”.

“Kritikat dshe lavdëruar gjithmonë janë të tepruara në futboll, kështu që nuk jam shumë i shqetësuar për Alessio Romagnoli, Theo Hernandez apo prurjet e reja. Problemi i jonë kundër Lille ishte se nuk ishim të mirë mjaftuarshëm, nuk i lexuam hapësirat që ata lanë për ne, por tani mund t’i analizojmë dhe të mesojmë nga to”. 

Ngjarja paraprake

Po dëmton opozitën? Berisha: E drejta e Jozefina Topallit të hapë parti!

Ngjarja e ardhëshme

Pendarovski: Urime Bajden dhe Harris për fitoren në zgjedhje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian