Piloti humbi jetën pas rrëzimit të avionit luftarak të marinës amerikane në Kaliforni

Marina amerikane thotë se një prej avionëve të saj luftarakë është rrëzuar në shkretëtirën jugore të Kalifornisë, ku humbi jetën piloti, raporton SkyNews, përcjell Bota sot.

Në një deklaratë, marina tha se FA-18E Super Hornet u rrëzua në afërsi të Trona, të premten pasdite me orën lokale.

Asnjë civil nuk u lëndua.

Identiteti i pilotit nuk do të bëhet i ditur deri në 24 orë pasi familja e tyre është njoftuar, shtoi marina.

Stacioni i Armëve Ajrore Detare të Kinës, Zjarrfikësit Federalë të Liqenit të Kinës dhe Forcat e Sigurisë Detare janë në vendin e rrëzimit, i cili është një komunitet i pa inkorporuar i shkretëtirës Mojave në kontenë San Bernardino.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Një fije shprese për shpëtim!

Story i radhës

Burrat shtatshkurtër dëshmojnë se gjatësia nuk i pengon në arritje të sukseseve të larta

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish