Peshkatarët indianë kapin peshkaqenin me dy koka

Peshkatarët në Indi kanë mundur të kapin një specie të rrallë: një peshkaqen mutant me dy kokë.

Shkencëtarët besojnë se një sërë faktorësh mund të kishin çuar në këtë mutacion peshkaqenin, i cili ishte një peshkaqen spadenose (Scoliodon laticaudus).

Peshkaqenët e mëparshëm me dy koka ishin një peshkaqen qumështi (Rhizoprionodon acutus) në 1964 dhe një tjetër spadenozë në 1991.

Image
Default thumbnail
Ngjarja paraprake

Lajmi i mirë për Reinaldin e vogël, niset për kurim në Itali. Nëna e përcjell mes lotësh

Ngjarja e ardhëshme

Rashica kontratë 5-vjeçare me klubin e ri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian