Pesë komunat që nuk kanë asnjë rast aktiv me COVID-19

Shtatë ditët e fundit në Kosovë janë regjistruar mbi një mijë raste të reja me COVID-19 dhe dhjetë viktima.

Ndërkohë shumica e komunave në Kosovë tashmë janë prekur nga koronavirusi. Por ka të atilla që sot nuk e kanë as edhe një rast të vetëm aktiv sëmundjen që e shkakton koronavirusi.

Mamusha, Zubin Potoku, Zveçani, Leposaviqi, e Parteshi janë pesë komunat kosovare që nuk kanë as edhe një rast aktiv me Covid 19.

Ngjarja paraprake

FBK-ja e nderon me mirënjohje Muhamet Ahmën

Ngjarja e ardhëshme

Forcat turke arrestojnë 33 të dyshuar të FETO-s në gjithë vendin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian