Përveç Covidit, prishtinasit të rrezikuar edhe nga ndotja e ajrit

Përveç shifrave alarmante nga Covidi në Prishtinë, kryeqytetit tash kur po hyjmë në stinën e ftohtë të dimrit, po rrezikohet edhe nga ajri i ndotur, i cili po përseritet pothuaj gjithnjë gjatë këtyra përiudhave në secilin vit.

Media edhe në të kaluarën gjithmonë ka alarmuar për ajrin e ndotur në kryqytet,  cili edhe sivjet po përseritet pa ndonjë strategji konkrete për ndryshimin e kësaj gjendje.

E lidhur më këtë gjendje dhe ajrit të keq në Prishtinë ka reaguar edhe Grupi për mbrojtjen e ujërave dhe mjedisit në Facebook, ku janë paraqitur edhe disa fotografi të gjendjen faktike.

Ajri sipas tyre po bëhet i rrezikshëm për jetën e qytetarëve edhe nga përdorimi i madh i thëngjillit nga subjektet afariste por edhe vetë qytetarët në kryeqytet.

Ngjarja paraprake

“Çfarë dreq virusi paska qenë ky që po ma merr shpirtin”/ Infermieri rrëfen momentet e fundit me Koço Devolen

Ngjarja e ardhëshme

​Këta janë liderët botërorë që ende po qëndrojnë të heshtur për fitoren e Biden, në mesin e tyre edhe Putin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian