Personazhi shqiptar Jozef Vila ka këtë mesazh të bukur urimi për nusen e tij

Ai nuk e harron vendlindjen Pejën, si edhe preardhjen nga Shkodra, por që ka emigruar herët në Kroaci 11 vjet duke punuar në argjendari, e me pas 5 vite në Venedek.

Ky është personazhi ynë Jozef Vilaj, i cili ka shkruar në rrjetin e tiu social një urim dhe disa fjalë të bukura për nusen e tij Valentinën me rastin e ditëlindjes dhe ai shkruan kështu : “Urime ditlindja zemra jem, u plakshim se bashku. Je nanë ma e mira ne bot e paq ne shpi, e regullt, e sjert per qikat e mundohesh se te bohen edhe qikat e jona siq jemi na. TI AMO AMORE MIO.!”.

Ne mësojmë se Valentina ka lindur në Gjakovë, ndërsa ata të dy kanë bërë një super dasëm me tradita shqiptare dhe me kunorë në kishë në Pejë, si dhe nuk e harrojnë dasmën e madhe me 150 krushqi.

Nga kjo dashuri si çift ata kanë edhe 4 vajza e 15 vite së bashku të lumtur ndërsa jetojnë tani në Gjermani pa harruar kurrē traditat e bukura shqiptare si një familje shembull atje për të gjithë. Ne zbuluam se bashkëshortja e Jozefit ka pasur shumë supriza nga burri por dhe nga vajzat. Edhe 100 dhe urime dhe nga ne!.BS.

Image

Foto 1.
Image

Foto 2.
Image

Foto 3.
Image

Foto 4.

 

Ngjarja paraprake

RMV,Studentët e mjekësisë së përgjithshme do të ndihmojnë epidemiologët në luftën ndaj COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

E paprecedentë në historinë e klubit shqiptar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian